קידום אתרים בגוגל

עמוד הביתלמה לקדם אתר ?מומחה קידום אתריםטיפים לקידום האתרקידום אתרים בגוגליועץ קידום אתריםקידום אתרים חינםגוגל קידום אתריםמהי מילת מפתח ?קידום אתרים - מנוף לעסקקידום אתרים - מהן האפשרויות ?קידום עסקים בגוגלעדכון פנגווין 4.0 - ספטמבר 2016אתרי מאמריםמאגר תמונות חינמיותקורס קידום אתרים

קידום אתרים בגוגל

אם אתם מגיעים מתחום העסקים ועדיין לא שמעתם על הביטוי 'קידום אתרים בגוגל' כנראה שמשהו לא בסדר בתכנית השיווקית של העסק שלכם. קידום אתרים בגוגל הוא התחום החזק ביותר בשיווק היום וכל חברה, החל מנותן שירות עצמאי ועד מותגי ענק בקנה מידה עולמי משתמשים בו כדי להגדיל חשיפה, להגביר מודעות למותג וכמובן - להפיק רווחים.

למה דווקא קידום אתרים בגוגל?

בעוד שלפני שנים רבות היו משתמשים בעיקר באמצעים כמו דפי זהב, פרסום בעיתונים, פרסום בשלטי חוצות ועוד שלל דרכי פרסום 'קשיחים', היום הקידום ברחבי עולם הדיגיטל הוא אטרקטיבי ורלוונטי יותר ממגוון סיבות. הסיבה העיקרית היא שזוהי הדרך הנגישה ביותר להגיע לקהל היעד. אנשים היום משתמשים באינטרנט בכל יום ועבור אנשים רבים, הפעולה הראשונה שהם מבצעים כשהם רוצים להזמין שירות או מוצר - זה לפנות לאינטרנט, בעיקר למנועי החיפוש או אתרים מפורסמים בתחומם. היום אף אחד לא פותח ספר שמן ומלא במלל, אלא בדרך כלל חיפוש קצר בגוגל מוביל אותם ליעד הנכסף. חשוב גם לזכור שהשימוש בטלפונים בסלולריים חכמים גדל מאוד בשנים האחרונות ולכן זה גם הרבה יותר קל ונגיש עבור אנשים רבים לפנות לאינטרנט ולחפש בגוגל מאשר לחפש בספר.

בנוסף לכך, סיבה נוספת לשימוש הרב היא היעילות - הן למפרסמים והן לקהל היעד. המפרסמים, באמצעות קידום נכון של העסק שלהם, יכולים לוודא שקהל היעד הרלוונטי שלהם מוצא אותם, בנוסף לכך הם יכולים לדעת שהקהל מקבל את כל האינפורמציה הרלוונטית כדי שלא יבוזבז זמנם ולא יושקעו כספים בפרסום לקוי. עבור קהל היעד, הרווח העיקרי הוא הנגישות והקלות והעובדה שהם יכולים לקבל את כל המידע באינטרנט עוד לפני שהם מרימים את הטלפון, משהו שלא היה מובן מאליו בשנות ה-90 ולפני כן.

מה זה קידום אתרים?

קידום אתרים הוא תחום כולל שבתוכו ישנם מגוון תחומים קטנים שמטרתם היא למנף את הצלחתו של אתר אינטרנט ובכך למנף את הצלחתו של העסק. קידום אתרים יכול להיעשות בצורה של קידום ברשתות חברתיות, או קידום קהילה סגירה אך בסופו של דבר הדרך העיקרית והחשובה ביותר היא קידום אתרים במנועי החיפוש. Search Engine Optimization או בקיצור SEO, היא מכלול פעולות שמטרתן העיקרית היא לקדם את האתר במנועי החיפוש באמצעות מגוון פרמטרים והתייעלות באתר ומחוץ לאתר. בישראל, מנוע החיפוש הפופולרי ביותר, ובצורה מוחצת, הוא גוגל ועל כן ההתמקדות הראשית היא בקידום אתרים בגוגל.

מהן הפעולות הנדרשות לקידום אתר בגוגל?

מומחי קידום אתרים בגוגל נדרשים לבצע מגוון רחב של פעולות כדי להבטיח שהאתר שלכם יתקדם בגוגל. פעולות אלו אי אפשר ללמוד על רגל אחת ואפילו אנשים שעוברים קורסים וכביכול עוברים 'הסמכה' לא יכולים ללמוד את כל התורה בבת אחת והניסיון הרב והידע שצברו המומחים במשך השנים הוא היתרון האמיתי. מדובר על מידע רב שבאמצעותו הם מייעלים את האתר כך שמנועי החיפוש יתעדפו אותו על פני אתרים אחרים באותו התחום, או באופן כללי בכל התחומים והביטויים בהם עוסק האתר.

בין הפעולות הנדרשות לביצוע באתר עצמו

 • שיפור מהירות האתר
 • שיפור חווית המשתמש באתר
 • דאגה לאיכות התוכן
 • חיפוש תוכן חדש ורלוונטי להגדלת מילות המפתח
 • ביצוע פעולות להארכת זמן הביקור של הגולש (שביעות רצון)

פעולות שנדרשות מחוץ לאתר (אך עדיין באינטרנט)

 • הפצת קישורים חיצוניים וכתבות אורח
 • הגברת מודעות למותג
 • הקמת קהילה ברשתות החברתיות
 • קידום ממומן (יורחב בהמשך)

בנוסף לכל אלו, חשוב לזכור שברוב המקרים, המטרה העיקרית של העסק היא לא התמקמות טובה בגוגל או הגדלת החשיפה והכניסות לאתר אלא הפקת רווחים ולכן נדרש לבצע שיפור המרות כדי לדאוג לכך שגולשים שנכנסים לאתר ומצאו את מבוקשם גם ידאגו לבצע את הפעולות הרצויות כגון יצירת קשר, הזמנת מוצרים, מילוי טפסים ועוד…

מהם סוגי הקידום בגוגל?

כשמדברים על קידום אתרים בגוגל, ישנם 2 סוגים. שני הסוגים חיוניים וטובים אך לכל אחד יש משמעות אחרת. מבלי לשים לב, כל אחד מאיתנו רואה את הסוגים האלו מחיפוש קצר בגוגל, אך אולי לא ידעתם מהי משמעותם.

 • קידום ממומן - הקידום הממומן זהו הקידום המסורתי שנהוג בכל מקום, עוד לפני עידן האינטרנט. הקידום האורגני הוא פשוט מאוד - אתם משלמים על כל קליק כניסה לאתר או לדף הנחיתה שלכם. באמצעות הקידום הממומן תוכלו להגיע לקהל היעד שלכם בקלות, להופיע בתוצאות הראשונות ולשלם רק על מי שמגיע לדף שלכם. חשוב להבין שאין זה אומר שאותו אחד שמגיע לדף אכן יבצע את הפעולות הרצויות כגון מילוי טופס או יצירת קשר, אך בדיוק בשביל זה מומחים שידאגו לשיפור המרה.
 • קידום אורגני - קידום אורגני הוא למעשה קידום טבעי. כשאנחנו מחפשים בגוגל מופיעות לנו תוצאות רבות מחולקות לעמודים. האלגוריתם של גוגל יודע לסדר את התוצאות לפי הרלוונטיות שלהם. המטרה שלכם היא להיות הכי רלוונטיים עבור גוגל ועבור הגולשים ובכך להתברג במקומות גבוהים. הקידום האורגני למעשה הוא שיפור של האתר (מחוץ, ובפנים) המשמעות של זה היא שבניגוד לקידום הממומן, ברגע שתפסיקו לקדם את האתר שלכם בצורה אורגנית, הוא עדיין יכול להתקדם ולהתברג גבוה יותר או לפחות לצעוד במקום, אך אין זה הכרח וזה תלוי בתחרותיות. צריך לקחת בחשבון שאם המתחרים שלכם ממשיכים לבצע קידום אורגני מקצועי, אין זה סביר שתתקדמו על פניהם.

איזו דרך היא המומלצת?

כשמדברים על קידום אורגני או ממומן, אין דרך מומלצת. היא תלויה בהרבה גורמים וביניהם המטרות שלכם, תקציב, תחום האתר, סוג האתר ועוד. עבור עסקים רבים, מומלץ לשלב בין השניים. עם זאת, צריך להבין את היתרונות והחסרונות שבכל אחד מהם באופן כללי.

בקידום הממומן אתם משלמים רק על לקוחות פוטנציאלים שמגיעים אליכם. ניתן להתחיל לצבור לקוחות בתוך 24 שעות אך ברגע שתפסיקו את הקידום הממומן, תופסק זרימת הלקוחות הפוטנציאלים לאתר או לדף הנחיתה שלכם.

בקידום האורגני אתם משקיעים כסף שלא בהכרח בא לידי ביטוי במהירות רבה. קידום אורגני לוקח זמן, אך הוא גם משתלם יותר מכיוון שברגע שהקידום האורגני מצליח מתחילים לראות זרימה של גולשים רלוונטיים בכמויות גדולות ואף כמות הלקוחות הפוטנציאלים תהיה גדולה יותר ביחס למה לכמות הלקוחות שהייתם יכולים לקבל באותו התקציב אם הייתם עושים קידום ממומן. זוהי למעשה מטרת קידום האתר בגוגל.

כמה עולה קידום בגוגל?

אם תרצו לשמוע כמה עולה קידום אתרים בגוגל, לא תזכו לקבל תשובה חד משמעית. אך התשובה הטובה ביותר היא 'כמה שיותר'. קידום ממומן למשל, הוא עניין של תקציב. תוכלו לבצע קמפיין קידום ממומן ב-200 שקלים ותוכלו לבצע קמפיין בעשרות אלפי שקלים. ככל שתשקיעו יותר כך תקבלו יותר, אך קחו בחשבון שזה משתנה בתחום ובמילות המפתח. זאת אומרת שעורך דין למשל ישקיע יותר כסף על קליק אחד מאשר אדם שמוכר מוצרים קטנים. גם בגלל שהרווח על כל לקוח הוא גדול יותר וגם בגלל שהתחרות גדולה יותר.

בקידום האורגני התקציב הוא בסדר גודל העבודה הנדרשת ובתחרות. אתר או חברה גדולים יותר יידרשו בדרך כלל יותר עבודה, ואם התחום תחרותי אז תידרש עבודה גדולה יותר. התקציבים עבור עסקים קטנים נעים בדרך כלל בין 1000-1500 שקלים לחודש, אם כי תוכלו למצוא מחירים זולים יותר אך לא בהכרח משתלמים. עבור עסקים בינוניים ומעלה, או אתרים בתחום תחרותי יידרשו אלפי שקלים בכל חודש כדי לבצע קידום ממומן.

חשוב לזכור שאמנם מספרים כאלו יכולים להיות מרתיעים, במיוחד עבור עסקים קטנים, אבל צריך לקחת בחשבון שהכסף הזה מחזיר את עצמו ואף יותר מכך. מי שמשקיע היום 1000 יכול להרוויח מחר 2000. ככה זה עובד בכל עבודת שיווק טובה ויעילה.

מעוניינים לקדם את האתר שלכם? שלחו לנו מייל

רוצים לנסות לקדם בעצמכם? המשיכו לקרוא!

האם ניתן לקדם אתר לבד בחינם?

כמובן, שזמן זה כסף, אבל אם נשים את זה לרגע בצד, אכן אפשרי לבצע עבודת קידום אתרים באופן עצמאי ולחסוך כסף רב לאנשי מקצוע, אבל חשוב להבין שמכיוון שמדובר בעבודה שמצריכה הרבה ידע מקצועי וניסיון, הסיכוי שאדם פרטי יצליח להתחרות מול מקצוענים בתחומים תחרותיים הוא נמוך מאוד או שייקח זמן רב יותר ובזבוז משאבים רב יותר של העסק. אם מדובר באתר קטן שתלוי מיקום, ייתכן והעבודה תהיה קטנה יותר, אך עדיין יידרש ידע רב.

כמובן שלמזלנו, באינטרנט יש כמעט הכל, וניתן למצוא מדריכים ומאמרים רבים בכל תחום, כל מה שצריך לעשות זה להתחיל לקרוא וללמוד.

מאיפה מתחילים?

לפני שלומדים לקדם את האתר, צריך ללמוד איך לא מקדמים את האתר. גוגל הוא מנוע חיפוש שרוצה להעניק לגולשים שלו את הטוב ביותר ולכן יש להם הנחיות כדי שלא תוכלו להטעות את הגולשים או כדי שלא תוכלו להערים עליו, אפילו לא בכוונה כלל. לשם כך הוא יצר הנחיות למנהלי אתרים. במדור ההנחיות בגוגל תוכלו למצוא מגוון דברים שכדאי להימנע מהם, כמו תוכן מועתק, הסוואת קישורים, תוכן שנוצר באופן אוטומטי ועוד…

השלב הבא הוא ללמוד את החוקים השונים להכנת האתר שלכם לקראת הקידום. תלמדו את חשיבותן של משימות רבות כגון שיפור מהירות הטעינה של האתר, שיפור חווית המשתמש והכנת התשתית ההיררכית לקראת כתיבת התוכן. השלב הבא הוא כתיבת התוכן אבל הוא למעשה לעולם לא מסתיים, אתם צריכים להשקיע בכתיבת תוכן איכותי ורלוונטי שלא רק מספק מידע לגולשים אלא גם ממיר לפעולה. בו בזמן, יש להתחיל בשיווק מחוץ לגבולות האתר, באתרי נישה אחרים, ברשתות החברתיות ובכל דרך אפשרית שתועיל לאתר ולעסק. קחו בחשבון שתחום קידום האתרים בגוגל הוא תחום שמתעדכן ומשתנה כל הזמן מכיוון שהאלגוריתם של גוגל ומשתנה וגם המצב בתחום בו אתם מנסים להתקדם לא בהכרח נשאר סטטי, לכן חשוב לקרוא, להתעדכן ולעדכן בכל מה שרק אפשר כדי ללמוד עוד ולהביא תוצאות.

אתרים ללימוד קידום אתרים

ברחבי האינטרנט ישנם מקורות רבים בעברית ובאנגלית שילמדו אתכם את מה שאתם צריכים לדעת. עם זאת, מומלץ למי שרוצה ללמוד לקדם, ליצור אתר ניסוני שעליו הוא יעבוד לפני שהוא עובד על האתר הראשי והחשוב שלו, כי פעולות שמבוצעות ומזיקות לאתר עלולות להיות קשות מאוד להפיכה ולעתים אף בלתי הפיכות.

בעברית

באנגלית

מהי הדרך החשובה והטובה ביותר לקידום?

ללא ספק, ה'דרך' הטובה ביותר שתעזור לכם לקדם את האתר שלכם בגוגל היא בסופו של דבר להיות מה שהגולשים שלכם מחפשים. המטרה שלכם היא להיות רלוונטיים ככל שאפשר, לספק ידע מקצועי ומדויק, להיות אטרקטיביים, לעזור לגולש למצוא מה שהוא רוצה בגוגל ובאתר עצמו, ולשרת את מטרתו של הגולש. אם תשרתו את מטרתו של הגולש למעשה תשרתו את מטרתכם.

אחד הפקטורים העיקריים באלגוריתם של גוגל, על פי semrush הם לאו דווקא הפרמטרים הטכניים, אלא איך שהגולש שלכם מגיע ומגיב לאתר שלכם. עליכם לדאוג לכך שייכנסו לאתר שלכם כמה שיותר אנשים, יישארו כמה שיותר זמן וייגלשו בכמה שיותר דפים. איך עושים את זה? באמצעות בניית אתר איכותי, רלוונטי ושמשרת את המטרה. איך עושים את זה? לפניכם כמה טיפים.

טיפים לקידום אתרים בגוגל

 • שיפור מהירות - על פי נתונים של גוגל, הגולש הממוצע לא כל כך סבלני והוא רוצה לגלוש באתר במהירות האפשרית מבלי להמתין. זה אומר שעליכם לדאוג לכך שהאתר שלכם ייטען מהר. איך עושים את זה? דאגו לחברת אחסון מהירה ויציבה, דאגו לכך שהקוד של האתר שלכם יהיה נקי ומינימלי עם כמה שפחות קריאות לקבצים חיצוניים. דאגו לא להעמיס את האתר בכמות גדולה של תמונות וסקריפטים ובמיוחד לא בתמונות גדולות. הקטינו את משקלן של התמונות לפני שימוש באתר.
 • התאמה לניידים - כיום רוב האנשים גולשים באינטרנט דרך הסלולרי, ולא דרך המחשב. זה חשוב מאוד מכיוון שבשנת 2018 ישנם עדיין אתרי אינטרנט רבים שלא מותאמים לסלולרי והגלישה בהם לא נוחה במיוחד. גוגל מתעדף באופן ברור אתרים מותאמים לנייד רספונסיביים, אך בנוסף לכך צריך לקחת בחשבון את חווית הגלישה של הגולשים והעובדה שאתם לא רוצים להבריח אותם. תארו לעצמכם שהייתם נכנסים לאתר ולא מצליחים להתמצא בו כראוי בגלל שהוא לא נראה היטב בסלולרי? הייתם יוצאים מיד. לשם כך יש לשפר את נראות האתר והתמצאות בו בסלולרי.
 • תוכן איכותי ומבנה נוח - תוכן איכותי הוא תוכן שלא רק מספק את המידע הנדרש אלא גם מאפשר חווית קריאה נוחה. כתבו בדיוק את מה שהגולשים שלכם היו מחפשים אם הם היו רואים את הכותרת של הדף. השתמשו בכותרות משנה (h2-h6 בקוד ה-html) כדי לשמור על היררכיה נכונה, השתמשו ברשימות ובתמונות כדי להעביר מידע בצורה קלה ונוחה יותר. דאגו שהגולש יהיה מסופק מהמידע שהוא מקבל ואף ירצה להמשיך לקרוא מידע בדפים נוספים באמצעות הכוונה נכונה.
 • ניווט חכם - על מנת שהגולשים שלכם יפיקו את המיטב מהגלישה באתר שלכם הם צריכים שיהיה קל להתמצא באתר. באמצעות תפריט ניווט חכם תוכלו לעשות זאת. התפריט יאפשר לגולשים למצוא את מה שהם צריכים במינימום לחיצות אך גם בצורה ברורה וקלה. אל תקשרו מהתפריט אל כל הדפים שלכם אלא צרו היררכיה או תרשים זרימה שינווט את הגולשים שלכם ליעד בצורה הטובה והפשוטה ביותר.
 • קישורים פנימיים - קישורים פנימיים באתר שלכם יועילו להכווין גולשים מדף לדף ובכך לשפר את זמן השהייה באתר וכמות הדפים שגולש ממוצע מבקר בהם, אך בנוסף לכך באמצעות קישורים פנימיים תוכלו לרמוז לגוגל אילו דפים חשובים לכם יותר מהאחרים. אם גוגל רואה דפים שאליהם אתם מקשרים יותר מאשר דפים אחרים הוא יתעדף אותם ויתן להם חשיבות רבה יותר.
 • קישורים חיצוניים - חשוב לזכור שאתם לא לבד באינטרנט והאתר שלכם הוא לא הכלי היחיד לחיזוק האתר שלכם. השתמשו באתרים חיצוניים שמאפשרים לכם לקשר לאתר שלכם. בחרו באתרים רלוונטיים בלבד שתרוויחו מהם תועלת. התועלת יכולה להיות באמצעות גולשים שיבקרו באתר שלכם בלחיצה על הקישור (הפניה) או באמצעות העובדה שגוגל יסרוק את הקישור החיצוני הזה ויגדיל את הסמכות של האתר שלכם בעיניו.
 • אתר מאובטח - אתר מאובטח הוא אתר ששם בראש מעייניו את אבטחת הגולשים. ניתן לזהות אתר מאובטח באמצעות הקידומת https בתחילת הדומיין. גוגל שמה לעצמה מטרה להגן על הגולשים ככל שניתן והמטרה של היא שכל האתרים באינטרנט יהיו מאובטחים. המצב כיום הוא רחוק מכך, ובעיקר אתרי מסחר דואגים לאבטח את עצמם, אבל כחלק מהמטרה של גוגל הם החליטו שהפיכת האתר למאובטח היא גורם באלגוריתם לקידום אתרים.

כלים חיוניים למקדמים

אחד הדברים החשובים ביותר בקידום האתר, זה המחקר והניתוח שמתבצעים בתחילת העבודה על האתר וגם במהלכו. חשוב להבין את החשיבות של ניתוח ולמידה תוך כדי עבודה ואל לכם לעמוד במקום. בדקו את התקדמות הפרויקט שלכם במנועי החיפוש וגם בסטטיסטיקות שניתנות לכם על ידי הכלים השונים.

כפי שכתבנו לעיל, עבודת הקידום היא עבודה לא פשוטה שמצריכה ידע רב וניסיון. השקעה בקידום אתרים בגוגל ללא איש מקצוע עלולה להיות בזבוז זמן. פנו למומחי קידום אתרים דרך המייל. לחצו כאן.

המידע אודות קידום אתרים בגוגל באתר זה מוגן בזכויות יוצרים. טרחנו רבות לכתוב את המידע. אל תעתיקו - תקשרו.

©

2022